موسسه خیریه فاطمه زهرا(س)

موسسه خیریه فاطمه زهرا(س)

فعالیت این خیریه از سال 1364 بصورت ارائه خدمات محدود به خانواده ای بی سرپرست از طرف جمعی از نظامیان شروع شد و با راهنمائی مرحوم آقای محمد میرفارسی، ضمن آشنائی با حضرت آیت اله حاج آقا جواد علم الهدی، این تلاش ها در بخشی از ساختمان مجمع خدمات فکری اسلامی واقع در میدان خراسان در کوچه زیبا متمرکز شد و مدتی نیز در منزل مرحوم علیزاده در همان کوچه ادامه یافت.

موسسه خیریه یاوران ایتام

موسسه خیریه یاوران ایتام از سال 1379 (2001 ميلادی) با هدف یاری رسانی به کودکان یتیم بی بضاعت شکل گرفته است. هدف این موسسه تامین مایحتاج اولیه کودکان یتیمی است که دراثر اتفاقاتی نظیر تصادفات، زلزله، بیماری و... نان آور خانواده شان را از دست داده و در حال حاضر منبعی مالی برای گذران زندگی ندارند. این موسسه با کمک افراد داوطلبی که به هدف موسسه اعتقاد دارند اداره می گردد.

موسسه خیریه کارآفرینان آرا شمیران

موسسه‌ خیریه کارآفرینان آرا شمیران با شماره ثبت 38431 فعالیت رسمی خود را از سال 1394 با اخذ مجوز از سازمان بهزیستی کشور آغاز کرد. آرا یک سازمان مردم‌نهاد با ماموریت توانمندسازی جوانانی است که به دلیل پیشینه سرپرستی، در کودکی و نوجوانی از فرصت لازم برای کسب دانش، مهارت‌آموزی و در نهایت اشتغال پایدار برخوردار نبوده‌اند. این سازمان خیریه‌ای مردم‌نهاد، غیرانتفاعی و غیرسیاسی است که با جلب همیاری هموطنان عزیز و حمایت شرکت‌ها و بنگاه های اقتصادی دغدغه مند اداره می‌شود.

موسسه خیریه موج مهربانی

موسسه خیریه موج مهربانی از سال 1390 فعالیت خود را آغاز نمود و در سال 1393 بصورت رسمی تحت عنوان بنیاد خیریه، فعالیت خود را بیش از پیش ادامه داد. ماموریت اصلی بنیاد خیریه موج مهربانی مشارکت در احداث فضاهای آموزشی و فرهنگی ( مدرسه و کتابخانه ) و حمايت مادی، معنوی و فرهنگی از دانش‌آموزان مستعد و نیازمند در مناطق محروم كشور است.

موسسه خیریه امین آراسته

موسسه خیریه آراسته در سال ۱۳۸۸ با هدف حمایت از دانش آموزان و دانشجویان مستعد بی بضاعت فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز نمود که فعالیت موسسه در جهت تسهیل نمودن شرایط تحصیل برای نوجوانان و جوانانی است که بدلیل وجود کمبود ها و نارسایی ها از تحصیل دور مانده است، موسسه خیریه آراسته بر آن است که با تکیه بر دستان عاشق و پرسخاوت همیاران و حامیان موسسه بتواند شرایطی فراهم کند، که این استعدادها زمینه رشد و شکوفایی و بهزیستی خود و جامعه را مهیا سازند.

موسسه خیریه همره افق قریب

موسسه خیریه فرهنگی همره افق قریب در ۲۰ تیر ماه ۱۳۸۱ همزمان با زلزله شهر آوج استان قزوین ، شکل گرفت .فارغ التحصیلان دوره نهم مدرسه نیکان با هم عهد کردند و همراه شدند تا آنچه از کمبود ها را میتوانند پوشش دهند .ابتدا با پروژه های عمرانی و بهداشتی اغاز کردند اما نیاز را در مدرسه سازی دیدند ، بعد ها دریافتند برای هدایت هزینه های خیرین و بهترین و بالاترین بهره وری نیاز دارند علاوه بر مدرسه سازی وارد حوزه مدرسه داری شوند و مدارسی که می سازند را خود اداره کنند . در آن زمان کلید حل مشکلات را ساخت هنرستان های فنی حرفه ای می دیدند تا جوانانی توانمند و مستعد تعلیم دهند که بتوانند به سرعت وارد بازار کار شوند .

موسسه خیریه طلوع بی نشان ها

در سال ۱۳۸۴، تعدادی از مهرورزان با ایمان به بهبودی و با نیت حمایت و جلب اعتماد آسیب‌دیدگان اجتماعی و افراد بی‌خانمان و در نهایت کمک به فرایند بهبودی، با توزیع تعداد محدودی غذا در میان آنها، آیینی را پایه‌گذاری کردند که تا امروز هر هفته، سه‌شنبه شب و بدون وقفه با نام «آیین مهرورزی» برگزار‌می‌شود. جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها از سال ۱۳۸۸ دارای مجوز فعالیت رسمی از وزارت کشور و نهادهای مربوطه است.

حمایت از نام نیک