درباره ما

کرونا ما را غافلگیر کرد، همه ما را، آنچنان وارد جریان زندگیمان شد که نفهمیدیم کی؟ کجا و چطور ماسک ها همراه همیشگیمان شد!

اما نمی شود برای همیشه در شگفتی ماند،ما خوب می دانیم چگونه از دل یک سختی، امید را بیابیم و دست یکدیگر را به یاری بفشاریم. شاید کرونا آمده تا ما هم خانه تکانی کنیم و نگذاریم رسوم و آیین آریایی مان در سایه این سختی ها محو شود. جشن و پایکوبی در زمان شادی و سوگواری در زمان غم، آیین دیرینه ماست، بخشی از جریان زندگی که در دلمان آرامش را روان می‌کند و با هم بودن‌هایمان را یادآور می شود. در شادی هایمان میخندیم و جشن میگیریم تا یک شب بیادماندنی بسازیم و در غم خیرات می‌دهیم تا شاید با فاتحه‌ای دل بازماندگان و روح رفتگان مان را شاد کنیم. حال "پویش نام نیک" بار دیگر می‌خواهد رختی نو بر تن این رسم دیرینه بپوشاند، ‌چنان‌که شادی‌هایمان ماندگار شود و نام عزیزانمان بر جریده این عالم حک شود.


نام نیک چگونه متولد شد؟

مدت ها بود که فرهنگ زیبای اهدای تاج گل مصنوعی به جای طبیعی در بین نیکوکاران و افراد دغدغه‌ مند جا افتاده بود. تاج گل هایی که بعد از استفاده دور انداخته نمیشدند و بار ها و بارها استفاده میشدند و هزینه ای که نیکوکاران بابت آن پرداخت میکردند صرف امور نیکوکاری میشد تا زمانی که ورود مهمان ناخوانده(کرونا) و محدودیت‌ها در برگزاری مراسمات شادی و غم، موجب از بین رفتن بخش قابل‌توجهی ازمشارکت های مردمی برای اهدای تاج گل شد و نیکوکاران نیز از حس خوب دستگیری از یک نیازمند محروم شدند.

با توجه به این محدودیت ها، شرکت آرشیت مهر رایانه با تعامل با مؤسسات نیکوکاری طرف قرارداد با هدف احیای این فرهنگ پسندیده و همچنین گسترش این فرهنگ زیبا، نام نیک را ایجاد نمود تا بدون نفع مالی و صرفا در نقش تسهیلگری، بار دیگر سه ضلع مثلث نیکوکار، موسسات نیکوکاری و افراد نیازمند را قویتر از قبل، گرد هم آورد.


نام نیک چگونه کار میکند؟

در این پویش نیکوکاران می توانند هزینه ای را که برای مراسم های شادی یا غم اختصاص داده‌اند به انتخاب خود در قالب سرفصل‌های معین در پروژه‌های مشخص و تحت پوشش مؤسسات معتبر اهدا نمایند. آرشیت نیز مانند تمام مردم نوع دوست و مهربان ایران با انگیزه فرهنگ سازی و دستگیری از نیازمندان و همراهی با مؤسسات نیکوکاری قدم در این راه نهاده است و حس بالیدن به وجدان بیدار و دغدغه‌مند خود، تنها منفعتی است که از "نام نیک" میبرد.


اعضای نام نیک از چه امکانات ویژه ای بهره خواهند برد؟

شما در نام نیک دارای یک حساب کاربری هستید که میتوانید علاوه بر مشاهده اطلاعات فردی و اصلاح این اطلاعات، سوابق کمک های خود به موسسات فعال در نام نیک، را ببینید و کارت های پستال دریافتی خود را نیز مشاهده نمایید.

همچنین در صورت ورود به حساب کاربری خود در نام نیک، در صورت مشارکت در پروژه های موسسات نیکوکاری، نام شما در لیست همراهان پروژه قرار خواهد گرفت.

در ضمن در انتهای هر ماه، برترین نیکوکاران بر اساس مبالغ کمک و تعداد کارت های پستال ایجاد شده، مشخص می‌شوند. و تندیس نیکوکار برتر نام نیک به آنان اعطا خواهد شد.

علاوه بر تندیس نام نیک، از میان اعضایی که اقدام به ساخت حداقل یک کارت پستال کرده باشند، به قید قرعه جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

علاوه بر تمام موارد فوق، در صورت اهدای هزینه مراسم های خود به نام نیک، نام شما در بخش گنبد دوار قرار خواهد گرفت و می‌توانید نام خود و عزیزانتان را جاودانه نمایید.


از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر/یادگاری که در این گنبد دوار بماند


حمایت از نام نیک