کاربرد وب سایت در موسسات نیکوکاری و خیریه

شاید بتوان وب سایت ها را به عنوان یکی از پرکاربردترین تکنولوژی دنیای کنونی نام برد. اگر بخواهیم یک تعریف ساده و خودمانی از وب سایت ها ارایه کنیم، باید گفت” وب سایت ها ویترینی از هرآنچه ما قصد عرضه آنرا داشته باشیم هستند که از طریق آن ها می توان محتوای دلخواه را با یک کلیک ساده به دنیا مخابره کرد”. به شکلی که این روزها تمامی افراد، شرکت ها، صنایع، موسسات، حتی فروشگاه ها از مزایای گسترده این ویترین برای پیشبرد اهداف خود بهره برده اند. حال بیایید لزوم وجود وب سایت برای موسسات را بررسی کنیم. در موسسات خیریه روزانه اتفاقات و اخبار گوناگونی رخ می دهد که تمام نیکوکاران و افراد جامعه علاقه مندند در جریان آنها قرار بگیرند، این روزها دیگر ارائه اطلاعات و اخبار و درخواست ها به شیوه سنتی و محدود به جامعه کوچکی از خیرین موسسه، پاسخگوی نیاز موسسات نیست، موسسات نیاز دارند فعالیت هایی از قبیل جذب، درخواست، اطلاع رسانی و … را در سطحی گسترده تر از نیکوکاران خود و در عرصه های کشوری و یا حتی بین المللی انجام دهند. داشتن یک وب سایت ساده که پلی کوتاه به جهان پیرامون است این امکان را برای موسسات محقق ساخته است و موسسات می توانند فعالیت های وسیعی از جمله عضوگیری، دریافت کمک ها با درگاه های بانکی، نظر سنجی، اطلاع رسانی و … را از طریق وب سایت به انجام برسانند، همچنین نیکوکاران می توانند از طریق وب سایت موسسات، کمک های خود را پرداخت نمایند ، نظرات و پیشنهادات خود را با آنها در جریان بگذارند، انواع خدمات و سفارشات را از موسسه درخواست نمایند، از کمپین ها و پروژه های در حال حاضر موسسه آگاهی داشته باشند، از گزارشات دوره ای موسسات مطلع گردند و حتی در وب سایت موسسه یک صفحه مختص به خود داشته باشند و از دیگر امکاناتی که در حوصله این بحث نمی گنجد، بهره ببرند.

نقش وب سایت اطلاع رسانی

یکی از بزرگ‌ترین رسالت‌های وب سایت‌ها "اطلاع‌رسانی" است. "اطلاع‌رسانی" همین واژه ی ساده که نقشی کلیدی در پیشرفت و شناخته شدن مؤسسات نیکوکاری، خیریه‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد دارد. اعتمادسازی و جذب کمک‌های مردمی، نبض تپنده مؤسسات نیکوکاری است و اطلاع‌رسانی یک جریان حیاطی برای دستیابی به این مهم، که بود و نبودش، می‌تواند ارتباط مستقیم با پیشرفت یا رکود یک مؤسسه داشته باشد. مؤسسات برای جذب حجم عظیم کمک‌های مردمی و آگاهی نیکوکاران از فعالیت‌های خود و قرار گرفتن در صدر توجه عموم می‌توانند ساده‌ترین و درعین‌حال سریع‌ترین ابزار یعنی وب سایت، را انتخاب نمایند. وب‌سایت ها با امکاناتی که در اختیار مؤسسات نیکوکاری قرار می‌دهند می‌توانند نقش بسزایی در سودآوری شفافیت و اعتمادسازی در میان نیکوکاران داشته باشند. همچنین وب‌سایت ها بستری بسیار گسترده و مناسب برای برقراری ارتباط مستقیم و دوسویه با مخاطبین هستند.

امکانات عمومی

وب سایت موسسات نیکوکاری و خیریه چه امکاناتی باید داشته باشد؟

امکان ایجاد صفحات نامحدود و مدیریت

قابلیت تغییر رنگ قالب با استفاده از پالت رنگ کامل توسط مدیر سایت

امکان تعریف و مدیریت ایمیل های اختصاصی به تعداد نامحدود

بهینه سازی حرفه ای برای موتورهای جستجو همراه با قابلیت بروزرسانی خودکار

بخش محصولات، خدمات، گالری تصاویر اختصاصی

امکان مدیریت بنرها با درج تعداد نامحدود و امکان اتصال به صفحات دلخواه

امکان درج اخبار با امکان دسته بندی به صورت نامحدود

امکان درج مقالات با امکان دسته بندی به صورت نامحدود

امکان درج نظر در بخش های مورد نیاز توسط کاربران همراه با مدیریت و تأیید آن ها قبل از نمایش در وب سایت

امکان لایک یا دیس لایک کردن بخش های دلخواه سایت توسط کاربران

فرم تماس با ما با فیلدهای استاندارد با قابلیت اتصال به ایمیل مدیر سایت

نمایش لینک شبکه های اجتماعی مختلف بر روی سایت

سیستم ویژه نمایش محصولات با قابلیت بارگذاری بر اساس حرکت جهت سازگاری با سیستم های تاچ و حداکثر سرعت در بارگذاری

موتور جستجوی هوشمند داخلی به صورت زنده

ماژول انتقال رتبه سایت. در صورتی که سایت قدیمی دارید این ماژول رتبه سایت قدیم را به سایت جدید شما منتقل می کند در نتیجه افت رتبه نخواهید داشت

امکان افزودن زبان های دلخواه در هر زمان

کنترل پنل بسیار پیشرفته و جامع همراه با آموزش و پشتیبانی

درگاه پرداخت اینترنتی، امکان پرداخت برخط از طریق کلیه کارت های عضوشتاب

امکان ایجاد فروشگاه تاج گل و بنر تسلیت شادی و غم

امکان ثبت درخواست نصب، تخلیه و مرجوع صندوق صدقات

هدایت و شفاف سازی

طراحی وب سایت به عنوان نیازی برای ورود به دنیای اینترنت تعریف می گردد. طراحی وب سایت با هدف هدایت ترافیک و نیکوکاران به سمت موسسه شما می باشد. امروزه طراحی سایت های بسیار موفقی موجود می باشند که توانــسـته اند سودآوری بالایی را برای صاحبان خود بدنبال داشته باشند.

درخواست نمونه کارها
درخواست طراحی سایت

برخی از سوال های متداول

طراحی وب سایت موسسات نیکوکاری و خیریه

بله، شما در صورت خرید بسته کامل سامانه آرشیت، یک وب‌سایت اطلاع‌رسانی رایگان هدیه می‌گیرید.
بله، طراحی وب‌سایت ها بر پایه کدنویسی های استاندارد است و امکان استفاده از وب‌سایت بعد از ارتقا را فراهم می‌آورد.
حتماً دارد، وب‌سایت ها علاوه بر اعتمادسازی و ارائه گزارشات از طرف شما، می‌تواند یک میان‌بر آسان برای پرداخت کمک‌های مردمی از طریق درگاه‌های بانکی باشد و همچنین راه‌های کمک‌رسانی را به نیکوکاران سطح کشور معرفی نماید.
وب سایت و سامانه هر دو از طریق آدرس اینترنتی URL قابل دستیابی می باشند. تفاوت آن ها در نحوه ی ساماندهی اطلاعات و محتوای آن هاست. سامانه در حقیقت تمام ابعاد یک موسسه را پوشش می دهد، ما به عنوان مثال سامانه آرشیت را در نظر میگیرم(مدیریت تمامی امور خیریه، مدیریت قبوض،پرونده سازی از کلیه اطلاعات مددجویان، بارگذاری اسناد، ارائه گزارش های متعدد و موارد دیگر...)، که از شعبات و کاربران موسسه کسب شده اند. اگر وب سایت اطلاعاتش را از منابع مختلف و مستقلی کسب کند، می تواند یک سامانه هم باشد. برخی از تفاوت های وب سایت و سامانه در ادامه ذکر شده اند : احراز هویت : در سامانه امکان log-in وجود دارد، و کاربر با وارد کردن اطلاعات شخصی مثل نام کاربری و کلمه ی عبور وارد سامانه می شود، مثل Gmail.com ولی برای ورود به وب سایت نیازی به احراز هویت نیست مثل yahoo.com شخصی سازی : در سامانه اطلاعات مشخص و طبقه بندی شده ای ارائه می شود.