پورتال جامع نیکوکاری و مددکاری

بازدید کنندگان گرامی جهت جلوگیری از کپی برداری ایده های این شرکت، جزئیات کامل نرم افزارها درج نشده است.لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوالات از طریق تماس تلفنی ، ایمیل یا به صورت حضوری اقدام نمایید.


هدف از تولید پورتال:

امروزه آنچه جایگاه یک موسسه را در بین موسسات برتر کشور ممتاز مینماید، استفاده از روشهای بدیع، کارآمد و همگام با تکنولوژی روز دنیاست. در این راستا شرکت آرشیت مهر رایانه بر آن شد تا با تولید پورتال جامع نیکوکاری ومددکاری فعالیتهای الکترونیکی را جایگزین فعالیتهای نیروی انسانی نموده تا سرعت، سهولت، اطمینان و شفافیت را به سیستم موسسات خیریه سطح کشور هدیه کند.

چرا باید از پورتال نیکوکاری و مددکاری استفاده کنیم؟

"بهترین انتخاب باشید"

پورتال جامع با بهره گیری از تجارب بزرگترین موسسات خیریه سطح کشور و مطالعه برنیازهای اساسی، نقاط ضعف و قوت فعالیتهای آنها تولید شده است.

متاسفانه برخی افراد سودجو امروزه با استفاده از اعتماد خیرین دست به سو استفاده از نام موسسات خیریه میزنند، این پورتال با ضمانت افزایش سطح اطمینان و شافیت فعالیتها، موسسه شما را به عنوان بهترین انتخاب به نیکوکاران سطح کشور معرفی مینماید.

همچنین شما با استفاده از خدمات و امکانات این پورتال علاوه بر احترام به نیروی انسانی خود، شاهد افزایش بازدهی، پیشرفت چشمگیر درآمد موسسه، جذب و حفظ نیکوکار بیشتر، سرعت و سهولت در انجام امور موسسه خواهید بود، که این مهم فرصتی فراهم مینماید تا پتانسیل نیروی انسانی به جای هدر رفت در امور تکراری روزمره به سمت توسعه و پیشرفت موسسه سوق یابد.

برخی از امکانات پورتال


داشبورد :

داشبورد تخصصی مدیریت جهت مرور فعالیت ها، درآمدها و عملکرد تمامی بخش های موسسه در یک نگاه بر پایه هوش مصنوعی.

تاییدیه :

صدور تاییدیه نهایی پرداخت های واریز به حساب موسسه.

قبوض :

امکان صدور قبوض کمک در سرفصل های مختلف مانند پرداخت های حضوری، غیر حضوری، اقلام اهدایی، مستمری، ماهانه و... و اطلاع رسانی خودکار به نیکوکار.

نیکوکار :

امکان ثبت کلیه اطلاعات فردی، علاقه مندی ها و اختصاص حساب کاربری برای هر نیکوکار.

مستمری :

-امکان تعریف تعهدات نیکوکار (سرپرستی،حق عضویت و...)

-مشاهده ی افزایش یا کاهش تعهد

-پیگیری پرداخت ها و معوقات

-مشاهده انصراف ها

-...و دیگر امکانات بینظیر

امور شعب :

امکان ثبت فیش های واریزی وجوه نقدی دریافت شده شعب و بررسی کاهش، افزایش و صحت واریزی ها توسط استاد.

اقلام اهدایی :

امکان سفارش گیری از نیکوکار جهت اهداء اقلام غیرنقدی به موسسه و ارتباط با نیکوکار در تمامی مراحل دریافت، شامل اعزام مامور، معرفی مامورین، ساعت مراجعه و تشکر، به صورت پیامکی.

مددکاری و توانمندسازی :

پرونده سازی از کلیه اطلاعات مددجویان و خدمات و تسهیلات ارائه شده به آنها همراه با امکان پردازش خدمات و توانمندی هر خانواده بر پایه هوش مصنوعی.

صندوق صدقات :

مدیریت یکپارچه و جامع کلیه فعالیت های صندوق صدقات به همراه اپلیکیشن تخصصی مامورین.

تاج گل :

مدیریت یکپارچه و جامع کلیه سفارشات تاج گل ترحیم، شادی و بنر های مناسبتی با نظم و هماهنگی بی نظیر.

سفارشات ذبح :

مدیریت سفارشات و پیگیری عملکرد تا پایان ذبح جهت اطمینان از انجام کلیه اعمال به دلیل لزوم رعایت موازین شرعی.

مامور :

مدیریت یکپارچه کلیه اطلاعات مامورین و ردیابی مامورین بر روی نقشه توسط جی پی اس.

ماموریت متفرقه :

ثبت و پیگیری هرگونه ماموریتی خارج از ماموریت های متعارف موسسه که می بایست در حساب مامور مورد نظر شما لحاظ شود.

گزارش گیری :

ارائه گزارش های جزیی و کلی با سرعت بسیار بالا از تمام بخش ها و وروودی های سیستم با فرمت های متفاوت مانند اکسل، پی دی اف، پاور پوینت و...

تماس های تلفنی :

امکان تعریف مسئولیت هایی که مستلزم تماس تلفنی می باشند، به اپراتورهای متفاوت و برقراری این تماس ها از طرف اپراتورها به صورت خط تلفن و یا سیستم voip.

پیامک :

امکان برقراری ارتباط های دوسویه پیامکی ( گروهی،فردی) به صورت خودکار بدون نیاز به ورود اطلاعات در پنل های پیامکی و تنها با استفاده از یک وب سرویس که در لیست پیشنهادات پورتال موجود باشد.

پروژه و رویداد :

امکان تعریف پروژه یا کمپین های مورد نظر شما و ایجاد فرصت تکمیل پروژه ها و مشارکت در کمپین ها از طرف نیکوکاران از طریق اپلیکیشن نیکوکار، وب سایت، اپلیکیشن تخصصی شما و یا حضوری، همچنین امکان بارگزاری اخبار روز موسسه خود در میان اخبار دیگر موسسات خارج از محدودیت های فضاهای مجازی.

کاربری :

این نرم افزار بر پایه شعب طراحی شده است و هر شعبه به اطلاعات مربوط به خود و بخش های تعریف شده از طرف شعبه مرکزی دسترسی خواهد داشت همچنین هر شعبه می تواند سامانه پیامکی مخصوص به خود داشته باشد. قابل ذکر است تمامی بخش ها و اطلاعات شعب برای شعبه مرکزی قابل کنترل و دسترسی است.

نظرسنجی :

جهت لزوم ارتقا کیفیت عملکرد موسسه با استفاده از بازخورد خیرین، جدیدترین روش نظر سنجی گرافیکال در پورتال ایجاد شده است. در این نظرسنجی پس از تکمیل هر فعالیت در مجموعه از نیکوکار نظرسنجی به عمل آمده و نتایج، گزارش عملکرد پرسنل، پیشنهادات، انتقادات و... در داشبورد مدیریتی شما قرارخواهد گرفت.

ارتباط با سیستم تلفنی وویپ(voip) :

جدیدترین سیستم های برقراری ارتباط بر پایه sip که برای شما امکان برقراری تماس های مورد نظر در بستر وویپ را فراهم میکند

و امکانات بی نطیر دیگر که شگفت زده خواهید شد!!!

لطفا با ما در تماس باشید

اپلیکیشن اندرویدی مامور

توضیح کامل-کلیک کنید

اپلیکیشن اندرویدی نیکوکار

توضیح کامل-کلیک کنید