وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

توزیع هزار و ۳۰۰ بسته مهر تحصیلی در ملایر

معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه ملایر گفت: همزمان با آغاز سال‌تحصیلی جدید ۲ هزار و ۳۰۰ بسته نوشت‌افزار و کیف در قالب طرح «مهر تحصیلی» از محل عواید موقوفه شادوران سیف‌الدوله تهیه و بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت این شهرستان توزیع شد.

حمیدرضا نوروزی اظهار داشت: ۷۰۰ میلیون تومان از محل عواید موقوفه مرحوم سیف‌الدوله برای تهیه این تعداد بسته‌های مهر تحصیلی هزینه شده است.

وی ارزش هر بسته مهر تحصیلی را ۳۰۰ هزار تومان عنوان کرد و افزود: این بسته‌ها بین دانش‌آموزان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی، انجمن حمایت از زندانیان، جامعه معلولان و سه منطقه آموزش و پرورش ملایر، جوکار و سامن توزیع شد.

حمیدرضا نوروزی بیان کرد: علاوه بر این بخش قابل توجهی از هزینه کتاب درسی برای حدود ۷۰۰ دانش‌آموز بی‌بضاعت از محل عواید موقوفه شادوران سیف‌الدوله برای سه منطقه آموزشی ملایر، جوکار و سامن پرداخت شده است.

نوروزی گفت: امسال برای نخستین بار از منابع مدارس موقوفه (مدرسه نمونه سیفیه) ۳۵۰ میلیون تومان برای تعمیر و تجهیز سایر مدارس شهرستان در سه منطقه آموزشی همزمان با آغاز سال‌تحصیلی جدید هزینه شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته سه هزار بسته مهر تحصیلی در اختیار دانش‌آموزان نیازمند در سطح شهرستان قرار گرفت ادامه داد: توزیع بسته‌های مهر تحصیلی از روز گذشته /پنجشنبه/ آغاز شده است.

طبق اعلام معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه همدان، امسال ۲ هزار و ۵۰۰ بسته مهر تحصیلی در استان توزیع شد که از این تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ بسته آن مربوط به شهرستان ملایر است.

۶۳.۵ درصد از اراضی شهرستان ملایر موقوفه است و یکی از مناطق پیشتاز در حوزه وقف و دارای جایگاه برتر در سطح کشور شناخته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید