وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

توزیع هفتصد بسته معیشتی بین نیازمندان تکاب

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب گفت: ۷۰۰ بسته معیشتی شامل اقلام غذایی به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در قالب مرحله دوم رزمایش کمک‌های مومنانه سپاه بین نیازمندان این شهرستان توزیع‌ شد.

سرهنگ وهاب عباس‌فام افزود: این تعداد بسته معیشتی با مشارکت قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) و سپاه شهدای آذربایجان‌غربی تهیه شده و شامل اقلام اساسی خانوار از جمله برنج، روغن، رُب گوجه فرنگی، کنسرو تُن‌ماهی، سویا، عدس، نخود و ماکارونی است که برای تهیه هر یک از این بسته‌ها چهار میلیون ریال هزینه شده ‌است.

وی بیان کرد: این بسته‌های معیشتی با کمک بسیجیان و نیروهای سپاه تکاب بین اقشار کم‌درآمد، نیازمندان و خانواده ها و صاحبان مشاغل آسیب‌دیده از بیماری کرونا که تحت پوشش هیچ یک از نهادهای حمایتی نیستند، توزیع شده ‌است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه تکاب ادامه داد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون پنج هزار و ۵۵۰ بسته معیشتی و غذایی توسط سپاه شهدای آذربایجان‌غربی تهیه شده و در اختیار اقشار نیازمند این شهرستان قرار گرفته است.

سرهنگ عباس‌فام اظهار داشت: همچنین در این مدت ۱۶ هزار قرص نان با تلاش بسیج دانشجویی و گروه‌های جهادی تکاب بین نیازمندان و خانواده‌های کم‌درآمد توزیع شده ‌است.

وی با بیان اینکه بسیجیان تکاب در لبیک به فرمان مقام معظم رهبری به عنوان سرباز مدافع سلامت همواره در کنار ستاد مقابله با بیماری کرونا بوده‌اند، اضافه کرد: انواع مواد ضدعفونی کننده، لوازم بهداشتی ازجمله ماسک و دستکش، غذای گرم و انواع نوشت افزار توسط سپاه تکاب بین اقشار مختلف در شهر و روستاهای تکاب توزیع شده و در مجموع ۲۵ عنوان خدمت در دوران شیوع کرونا از سوی بسیجیان این شهرستان ارائه شده ‌است.

مطالب مرتبط  تاثیر به سزای سازمانهای مردم نهاد در توسعه اقتصادی و اجتماعی
 

تکاب از شهرهای جنوبی آذربایجان‌غربی است که ۸۱ هزار نفر جمعیت دارد و از زمان شیوع بیماری کرونا در این شهرستان فعالیت‌های خیریه و کمک به نیازمندان افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید