وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

توزیع سیصد بسته کمک معیشتی بین خانواده های زندانیان البرز

مدیرکل زندان های استان البرز اعلام کرد که ۲۰۰ سبد غذایی شامل گوشت قرمز و ۱۰۰ سبد کالا بین خانواده های زندانیان این استان توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های البرز، اسماعیل جمیاری روز چهارشنبه افزود: مرکز نیکوکاری شهدای زندان های استان البرز در مدت کمتر از یکسال فعالیت خود توانسته در زمینه محرومیت زدایی، کمک های مؤمنانه و آزادسازی زندانیان نیازمند اقدامات مؤثری را انجام دهد.

وی گفت: این مرکز برای نخستین بار به صورت پایلوت در استان البرز راه اندازی شده است و ماموریت آن ارتقاء اقدامات حمایتی نسبت به مددجویان و خانواده های آنان مطابق دستورالعمل ها و مقررات است.

عضو شورای قضایی استان البرز افزود: این مرکز با شناسایی و جذب خیرین و همچنین تعامل با مراکز، نهادها، مؤسسات و خیریه ها توانسته چتر حمایتی اداره کل زندان ها را بیش از پیش بر سر مددجویان و خانواده های آنان گسترش دهد و در آزادسازی زندانیان، ارایه تسهیلات با کارمزد ۴ درصد و کمک های بلاعوض به ویژه در ایام شیوع ویروس کرونا گامهای مؤثری را بردارد.

مدیرکل زندانهای استان البرز گفت: با کمک خیرین و رایزنی با ارگانهای دیگر توانستیم ۳۰ مورد وام ۴ در صد به متقاضیان پرداخت نماییم و همچنین با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) و ایجاد هم افزایی مبلغ سه میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان به ۱۲۰۰ خانوار در سطح استان کمک نقدی نماییم.

وی افزود: ۲۸ زندانی بی بضاعت جرایم غیر عمد در این استان به کمک مرکز نیکوکاری از زندان آزاد شدند.

دیدگاهتان را بنویسید