وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

معاون وزیر ارتباطات: سه پیام رسان داخلی وام پنج میلیارد تومانی دریافت کردند

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران به مصوبه شورای عالی فضای مجازی درباره نحوه حمایت از پیام رسان داخلی اشاره کرد و گفت: وزارت ارتباطات متولی ارائه تسهیلات به آنان بود؛ طبق آخرین رایزنی ها تاکنون سه پیام رسان وام پنج میلیارد تومانی دریافت کرده اند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا رسول سراییان روز دوشنبه در نشست خبری و در پاسخ به سئوال خبرنگاران افزود: مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای هر کدام از دستگاه های متولی حمایت از پیام رسان های داخلی وظایفی تعریف کرده که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این بین متولی ارائه تسهیلات شده است.

وی ادامه داد: براین اساس، وزارتخانه اقدام های لازم را انجام داده و با تسهیل شرایط پرداخت وام، اکنون یک پیام رسان دیگر نیز درحال گذراندن مراحل برای دریافت تسهیلات است؛ ضمن آنکه یک پیام رسان نیز مشکل تامین وثیقه دارد که بزودی برطرف شده و وام را دریافت خواهد کرد.
معاون وزیر ارتباطات خاطرنشان ساخت: ارائه پهنای باند و امکانات زیرساختی برعهده شرکت ارتباطات زیرساخت قرار گرفته است و سازمان فناوری اطلاعات از نظر فنی در این زمینه همکاری می‌کند.

به گفته وی، بخشی از امکانات مراکز داده (دیتا سنتر) سازمان فناوری اطلاعات در اختیار پیام‌ رسان‌های بومی قرار گرفته و در این زمینه همکاری‌هایی با این کسب و کارها انجام شده است.


ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی ۲۶ دیماه پارسال از ابلاغ مصوبه شورای عالی فضای مجازی درباره حمایت از پیام‌ رسان‌های داخلی خبر داد و گفت: براساس این مصوبه، وام بدون بهره تا سقف پنج میلیارد تومان بدون ضمانت‌نامه سخت و با سفته به همه پیام‌رسان‌های داخلی داده می‌شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید