آرشیت بلاگ – نرم افزار خیریه

فراهم سازی زمینه گسترش مراکز جامع خیریه و مردمی الزامی است

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر کریمی روز جمعه در مجمع عمومی مرکز خیریه جامع توانبخشی شبانه روزی معلولین اراک اظهار داشت: جا دارد اینگونه مراکز خیریه که خدمات بسیار ارزشمندی را به جامعه ارائه می کنند افزایش یابند و البته این نافی وظایف دولت در کمک به اقشار مختلف از جمله معلولان، سالمندان و… نیست.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس افزود: خوشبختانه در استان مرکزی تجربه خوبی در رابطه با اقدامات موثر موسسات و مراکز مردمی در اجرای پروژه های بزرگی همچون پروژه توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری و… وجود دارد.

کریمی بیان کرد: جمعیت کشور در حال حاضر رو به پیری است و در این شرایط، بایستی خدماتی را برای این جمعیتی که رو به سالمندی می رود تدارک ببینیم و قطعا وجود و گسترش مراکز خیریه و مردمی در این زمینه نیاز است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس خاطرنشان ساخت: جوانان ما باید در مراکزی همچون مراکز نگهداری معلولان، سالمندان و… حضور یابند تا از مشکلات این اقشار آگاه شوند و از این رهگذر زمینه شکرگزاری و انگیزه بیشتر آنها برای تلاش و خدمت به جامعه فراهم شود.

وی تصریح کرد: در رابطه با سالمندی و معلولیت، مبحثی به عنوان طب سالمندی و معلولان به عنوان یک تخصص مطرح است که در این زمینه ضعیف هستیم و در استان مرکزی تنها یک متخصص در رابطه با طب سالمندی وجود دارد که باید برای افزایش پزشکان دارای این تخصص اقدام شود.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس ادامه داد: اینگونه مراکز و حامیان آنها و خیران این حوزه ها بایستی در سطح ملی شناسانده و معرفی شوند تا زمینه گسترش اینگونه اقدامات فراهم شود و علاوه بر آن، یکی از راهکارها در راستای همراهی با این مراکز، می تواند اختصاص موقوفات به اینگونه فعالیت ها باشد.

کریمی اضافه کرد: اگر توجه لازم به این مراکز صورت پذیرد و حمایت مطلوب انجام شود، قطعا شاهد افزایش چنین مراکز مردمی که در حقیقت خدمت ارزشمندی را به جامعه ارائه می کنند، خواهیم بود.

شما به این مقاله چند امتیاز می دهید؟
[جمع: ۱ میانگین: ۵]
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید