وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

سوءاستفاده مجرمان سایبری از نیات خیران

رئیس پلیس فتا لرستان می‌گوید: مجرمان سایبری با سوءاستفاده از نیات خیران در ایام محرم و صفر، دست به کلاهبرداری زده‌اند.

سرهنگ آرش ابراهیمی بیست‌وهفتم شهریور ماه در جمع خبرنگاران با اشاره به استفاده از تصاویر محرومان در فضای مجازی، کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی از سوی مجرمان سایبری تصریح کرد: این افراد با این ترفند به دنبال جمع‌آوری کمک‌های نقدی و اجناس شهروندان هستند در حالی‌که هیچ یک از کمک‌های جمع‌آوری شده به دست نیازمندان و محرمان نمی‌رسد.

وی افزود: شهروندان به این دست تبلیغات شبکه‌های اجتماعی، اعتماد نکنند و کمک‌های نقدی و اجناس خود را در اختیار این افراد قرار ندهند.

ابراهیمی گفت: بارها شاهد بوده‌ایم که مجرمان سایبری با تبلیغات، جمع‌آوری کمک‌های نقدی شهروندان را به درگاه‌های فیشینگ بانکی هدایت کرده و پس از سرقت اطلاعات کارت بانکی، حساب آنها را خالی کرده‌اند.

رئیس پلیس فتا لرستان یادآور شد: سازمان و نهادها و حتی سازمان‌های مردم نهاد(خیریه‌های مردمی) شناخته شده‌ای در جامعه وجود دارد که در این راستا فعالیت می‌کنند و شهروندان می‌توانند هرگونه کمک خود برای نیازمندان و محرومان را از طریق این سازمان‌ها و نهادها به دست افراد نیازمند واقعی برسانند.

وی تاکید کرد: شهروندان حتماً برای کمک به نیازمندان با شناسایی افراد نیازمند در پیرامون خود  شخصا اقدام کنند و یا از طریق نهادها و سازمان‌ها مرتبط شناخته شده اقدام کرده تا کمک آنها به دست نیازمندان واقعی برسد.

ابراهیمی گفت: پلیس فتا به‌ صورت شبانه ‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید