وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

توزیع یک هزار و ۲۵۰ بسته حمایتی بین دانش آموزان بیجاری

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) بیجار گفت: در قالب طرح شور عاطفه‌ها یک هزار و ۲۵۰ بسته حمایتی و نوشت افزار از محل مشارکت‌های مردمی و شبکه‌های نیکوکاری فعال شهرستان تهیه و بین دانش آموزان نیازمند توزیع شد.

جواد عزیزی اظهار داشت: امسال همزمان با بازگشایی مدارس و تقارن آن با ایام محرم و صفر، جشن عاطفه‌ها با عنوان «شور عاطفه‌ها»  برگزار ‌شد تا شادی روزهای آغازین مدرسه بین دانش‌آموزان کم بضاعت نیز ایجاد شود.

وی افزود: این نهاد با آموزش و پرورش شهرستان هماهنگ شد که اگر افراد تحت پوششی امسال به مدرسه نرفته باشند، شناسایی و علت عدم حضور آنها بررسی و چنانچه مشکلاتی داشته باشند آن موانع را برطرف کند.

مدیر کمیته امداد بیجار یادآور شد: امسال به علت شیوع ویروس کرونا، شور عاطفه ها به صورت فیزیکی برگزار نخواهد شد و تلاش شد مردم و خیرین کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود به دانش آموزان کم بضاعت و نیازمند را به صورت غیر حضوری و از طرق مختلف از جمله سامانه آنی پرداخت، انجام دهند.

وی تاکید کرد: با شیوع ویروس کرونا در جامعه و تغییر در نحوه حضور و تحصیل دانش آموزان نیاز اساسی آنها علاوه بر وسایل مدرسه و نوشت افزار، دستگاه های هوشمند مانند تلویزیون، تبلت و تلفن همراه برای این دانش آموزان نیاز است.

عزیزی با اشاره به اینکه مردم با استفاده از کد آنی #۰۴۵*۸۸۷۷* می‌توانند در زمان برگزاری شور عاطفه‌ها کمک‌های خود را برای تامین لوازم تحصیلی دانش‌آموزان نیازمند در اختیار این نهاد قرار دهند گفت: در شور عاطفه ها برای تجهیز دانش آموزان تحت حمایت و نیازمند مناطق محروم کمیته امداد با مشارکت شبکه های نیکو کاری مهر آفرین، موسسه امامیه و رایحه موفق به جمع آوری یک هزار و ۲۵۰ پک تحصیلی شدیم.

مطالب مرتبط  کلاس درس جدید استان خوزستان در سال98
 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) بیجار اضافه کرد: جهت تهیه این اقلام، سه میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال از محل کمک های مردمی و حمایت خیرین هزینه شد و توسط این نهاد بین جامعه هدف توزیع گردید.

وی افزود: تهیه البسه‌های مخصوص مدارس، کیف، کفش، لوازم التحریر و تامین هزینه‌های خوابگاهی دانش آموزان روستایی و دانش آموزان تحت حمایت و نیازمند است لذا عموم مردم می‌توانند با شماره ۰۸۷۳۸۷۵۹۷ برای اطلاع از نحوه عضویت در شبکه نیکوکاری تماس گرفته و یا از طریق شماره حساب ۰۱۰۴۲۷۲۰۲۳۰۰۸ بنام کمیته امداد امام (ره) شهرستان بیجار نزد بانک صادرات برای واریز وجوه نقدی اقدام کنند.

امسال شور عاطفه‌ها از روز شنبه ۲۲ شهریور شروع شده و تا روز سه‌شنبه ۱۱ مهر ماه ادامه دارد.

در شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار که در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد،  علاوه بر کمیته امداد امام خیمنی (ره) ۶ موسسه، خیریه و نهاد مردمی و ۲ نهاد نیمه دولتی در زمینه کمک به افراد بی بضاعت فعال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید