وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

خط تولید جنرال موتورز چین، به دلیل باتری بی‌کیفیت متوقف شد

پس از تأیید شدن کیفیت نامناسب باتری‌های چینی A123، خط تولید بیوک Velite 6 محصول جنرال موتورز در چین، متوقف شد.

مقاماتجنرال موتورزآمریکا برنامه‌ای کامل برای عرضه‌ی ۱۰ مدل پلاگین هیبرید جدید تا سال ۲۰۲۰ در کشورچینتدارک دیده‌اند که به‌نظر می‌رسد این برنامه خیلی زود به‌دلیل بدقولی چینی‌ها، با مشکل مواجه شده است.

بر اساس گزارشوال استریت ژورنال، شرکت چینیA123 Systemsکه مسئولیت تأمین باتری‌های لازم برای خودروهای پلاگین هیبرید جنرال موتورز در این کشور برعهده دارد، بر اساس معیارهای آمریکایی‌ها فعالیت نمی‌کند و باتری‌های تولیدی این شرکت، مجوز لازم برای نصب در خودروهای جنرال موتورز را کسب نکرده است.اولین خودرویی که تحت تأثیر مستقیم این اتفاق قرار می‌گیرد، پلاگین هیبریدبیوکVelite 6 است. فرآیند تولید و مونتاژ این مدل از ماه آینده هدف‌گذاری شده بود، اما باتوجه به عملکرد نامناسب A123، تولید این مدل به‌تاریخ نامعلومی تغییر داده شده است. سدان بزرگکادیلاکCT6 پلاگین هیبرید و مدل شهری کوچک Bajoun E100 از دیگر محصولات جنرال موتورز در چین هستند که با فروش ۲۲ هزار دستگاه، گزارشی مبنی بر توقف تولید این دو مدل به‌دلیل باتری نامناسب منتشر نشده است.

مشکل باتری‌های A123 مربوط به سیاست‌های مشخص خودروسازان در چین است. معمولاً شرکت‌های مختلف به‌دلیل هزینه‌های کم تولید و کیفیت قابل قبول، خط تولید خود را در چین عملیاتی می‌کنند اما اگر نظارت کامل بر روند تولید وجود نداشته باشد، مشکلاتی مانند باتری‌های A123 هم به‌وجود خواهد آمد. در واقع چینی‌ها در شرایط نبود نظارت کامل، میانبر‌های جدیدی انتخاب می‌کنند و حاصل آن چیزی جز کاهش کیفیت و تولید محصول نامناسب با معیارهای اصلی شرکت سفارش‌دهنده خواهد بود. مقامات جنزال موتورز به‌همین راحتی نمی‌توانند باسامسونگSDI یاتوشیباقرارداد جدید امضاء کنند؛ درواقع آمریکایی‌ها موظف به نصب باتری‌های چینی در محصولات تولیدی خود در این کشور شده‌اند. اگر امکان تغییر تأمین‌کننده‌ی باتری هم وجود داشت، تولید بر اساس معیارهای جنرال موتورز در شرکتی جدید زمان زیادی می‌طلبد و درهر صورت، وعده‌ی تحویل خودروهای جدید محقق نخواهد شد.

در حال حاضر مقامات جنرال موتورز علاوه بر نیاز به باتری باکیفیت برای بیوک، باید نظارت بر خط تولید A123 یا دیگر شرکت‌های چینی را هم بیشتر کنند. اگر آمریکایی‌ها به هدف تعیین شده خودروهای پلاگین هیبرید تا سال ۲۰۲۰ دست پیدا نکنند، به‌ناچار باید از اعتبارخودروهای برقیدیگر برندها استفاده کنند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید

  • خانه
  • ماشین
  • خط تولید جنرال موتورز چین، به دلیل باتری بی‌کیفیت متوقف شد