وبلاگ آرشیت – نرم افزار خیریه ها

عذرخواهی وزیر ارتباطات از “مردم” بصورت پیام ویدیویی

محمد جواد آذری جهرمی: از طریق یک پیام ویدیویی بابت قطعی اینترنت از مردم عذرخواهی کرد.

بیش از یک هفته از قطع دسترسی به شبکه‌ی جهانی اینترنت در کشور می‌گذرد و با وجود شروع برقراری اتصال به شبکه برای برخی از شهر ها و روستاها، اما هنوز نوبت به بعضی از نقاط کشور نرسیده و بسیاری از کاربران چشم به‌راه اتصال به شبکه جهانی هستند.

هفته‌ی گذشته، قطع اتصال به اینترنت برای مردم مشکلات جدی را در پی داشت و بسیاری از مردم از این بابت متضرر شدند. در چنین شرایطی، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور بیش از باقی مسئولان مورد انتقاد مردم قرار گرفت و بسیاری وی را مسئول قطعی دسترسی آن‌ها به شبکه‌ی جهانی می‌دانستند. آذری جهرمی که همواره خود را مدافع دسترسی آزاد مردم به اینترنت می‌داند در این ویدئو نیز از تلاش وزارتخانه تحت کنترل خود برای بازگرداندن اتصال شبکه جهانی می‌گوید و تصمیم قطعی شبکه را نیز صلاحدید مراجع عالی امنیتی کشور بیان می‌کند.

وزیر ارتباطات هدف از ایجاد شبکه‌ی ملی اطلاعات را نیز این چنین توضیح داد:

هدف از راه‌اندازی شبکه‌ی زیر ساخت اطلاعات (ملی)، حراست از منافع مردم در چنین شرایطی است نه قطع دائمی اتصال با شبکه‌ی جهانی.

آذری جهرمی در این ویدئو به موضوع قطع دائمی دسترسی به اینترنت جهانی نیز اشاره می‌کند و می‌گوید می‌داند که زندگی امروز بدون اتصال به شبکه‌ی جهانی اینترنت امکان‌پذیر نیست.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخی بگذارید