استفاده از تکنولوژی

استفاده از تکنولوژی

در آینده ای نزدیک شما ناگزیر به استفاده از تکنولوژی در موسسه خود هستید!
شاید بپرسید چرا؟ ما یک مثال و چند پاسخ ساده برای شما داریمِ...
در حال حاضر، جهان، ایران، انسان و همه و همه با سرعتی باورنکردنی به سمت الکترونیکی شدن در حال حرکت هستند. تا همین چند سال پیش ما برای یک خرید ساده باید ساعت ها در صف طویل بانک ها برای برداشت پول نقد زمان و انرژی صرف میکردیم و بعد با همان پول نقد به خیابان و بازار می رفتیم که هزاران احتمال در انتظار آن بود، اما حالا با وجود عابر بانک ها و دستگاه های پوز، فقط کافی است یک کارت با خود داشته باشیم و حتی بدون مراجعه به بازار خرید خود را انجام دهیم.
اگر کمی خودمانی تر صحبت کنیم، همه ما دوست داریم کارها را به راحت ترین شکل ممکن انجام دهیم، اصلا چرا به سایه برویم؟ سایه خودش می آید.
اما به سراغ پاسخ ها برویم :
- این روزها نیکوکاران ترجیح می دهند موسساتی را برای فعالیت انتخاب کنند که فعالیت هایی شفاف و عملکرد با کیفیت تری ارائه می نمایند
- این روزها نیکوکاران به راحتی به موسسات اعتماد نمی کنند، پس باید برای حفظ اطلاعات محرمانه، رسیدن کمک ها به مددجویان، ارسال گزارشات و همه فعالیت های موسسه بسیار دقیق و ظریف عمل نمود و اعتماد آنها را جلب نمود
- این روزها سهم موسسات سیستماتیک از کمک های مردمی به طور چشمگیری بیشتر از موسسات سنتی است، به خصوص قشر تحصیل کرده و جوان جامعه گرایش به انجام امور به صورت الکترونیکی دارند
- این روزها موسسات تبلیغات، اخبار و گزارش عملکرد خود را نه از طریق بروشور و عکس و ... (که فقط چند صد نفر را جذب می کند) بلکه از طریق وب سایت ها و فضای مجازی ارائه می نمایند
- این روزها باید گفت متاسفانه تعداد مددجویان آنقدر افزایش یافته است که پرونده سازی، حفظ اطلاعات محرمانه، پایش وضعیت به روز هر خانواده و کنترل کمک های آنها از عهده مددکاران خارج است و نیازمند به کارگیری هوش مصنوعی و سیستم می باشد
- همگام شدن با موسسات خیریه برتر و رعایت استاندارد های آنها ار طریق روش های سنتی و معمول امکان پذیر نیست و قطعا موسسات سنتی محکوم به شکست خواهند بود
- این روزها مدیریت شعب و سرکشی به آنها در یک شهر شلوغ به راحتی میسر نیست اما کنترل آنها از راه دور جایگزینی بسیار مناسب برای مدیران است تا به محض اراده تمام شعب را زیر نظر داشته و بر آنها نظارت کنند
برای آشنایی با جامع ترین نرم افزار نیکوکاری و مددکاری موسسات خیریه کلیک نمایید

موسسات همگام با تکنولوژی

موسسات همگام با تکنولوژی

روی دیگر سکه!!!
میتوان گفت به کارگیری تکنولوژی سرآغازی است برای مدیریت نوین موسسات خیریه. با اینکه سالهای زیادی از ورود سیستم ها به موسسات خیریه نگذشته است، با اینحال استقبال گسترده از وب سایت ها، اپلیکیشن ها و نرم افزارها چه از جانب خود موسسات و چه مردم، به وضوح بیانگر اهمیت و تاثیر مثبت این تکنولوژی ها بر پیشرفت موسسات است.
از جمله رایج ترین تکنولوژی های مورد استفاده در موسسات خیریه را میتوانید در مقالات بعدی دنبال کنید

کاربرد اپلیکیشن در موسسات خیریه

کاربرد اپلیکیشن در موسسات خیریه

اپلیکیشن:
اپلیکیشن ها را می توان به عنوان ساده ترین راه برای ایجاد میانبر در انجام امور و انواع و اقسام فعالیت های مردم معرفی نمود. با نگاهی گذرا به بازار اپلیکیشن ها می توان دید که تمام حوزه ها از خرید و فروش گرفته تا بهداشت و سلامت، خانه داری، آموزش و... در حال پیشی گرفتن از هم در استفاده از این میانبر هستند؛ موسسات خیریه نیز از این بازار غافل نمانده و با عرضه اپلیکیشن هایی با قابلیت دریافت کمک های مردمی در کنارارائه خدمات به نیکوکاران ، سهم گسترده ای را نصیب خود کرده اند.
برای آشنایی با یکی از موفق ترین نمونه های این اپلیکیشن ها کلیک نمایید

کاربرد وب سایت در موسسات خیریه

کاربرد وب سایت در موسسات خیریه

وب سایت:
شاید بتوان وب سایت ها را به عنوان یکی از پرکاربردترین تکنولوژی دنیای کنونی نام برد. اگر بخواهیم یک تعریف ساده و خودمانی از وب سایت ها ارایه کنیم، باید گفت" وب سایت ها ویترینی از هرآنچه ما قصد عرضه آنرا داشته باشیم هستند که از طریق آن ها می توان محتوای دلخواه را با یک کلیک ساده به دنیا مخابره کرد". به شکلی که این روزها تمامی افراد، شرکت ها، صنایع، موسسات، حتی فروشگاه ها از مزایای گسترده این ویترین برای پیشبرد اهداف خود بهره برده اند.
حال بیایید لزوم وجود وب سایت برای موسسات را بررسی کنیم. در موسسات خیریه روزانه اتفاقات و اخبار گوناگونی رخ می دهد که تمام نیکوکاران و افراد جامعه علاقه مندند در جریان آنها قرار بگیرند، این روزها دیگر ارائه اطلاعات و اخبار و درخواست ها به شیوه سنتی و محدود به جامعه کوچکی از خیرین موسسه، پاسخگوی نیاز موسسات نیست، موسسات نیاز دارند فعالیت هایی از قبیل جذب، درخواست، اطلاع رسانی و ... را در سطحی گسترده تر از نیکوکاران خود و در عرصه های کشوری و یا حتی بین المللی انجام دهند.
داشتن یک وب سایت ساده که پلی کوتاه به جهان پیرامون است این امکان را برای موسسات محقق ساخته است و موسسات می توانند فعالیت های وسیعی از جمله عضوگیری، دریافت کمک ها با درگاه های بانکی، نظر سنجی، اطلاع رسانی و ... را از طریق وب سایت به انجام برسانند
همچنین نیکوکاران می توانند از طریق وب سایت موسسات، کمک های خود را پرداخت نمایند ، نظرات و پیشنهادات خود را با آنها در جریان بگذارند، انواع خدمات و سفارشات را از موسسه درخواست نمایند، از کمپین ها و پروژه های در حال حاضر موسسه آگاهی داشته باشند، از گزارشات دوره ای موسسات مطلع گردند و حتی در وب سایت موسسه یک صفحه مختص به خود داشته باشند و از دیگر امکاناتی که در حوصله این بحث نمی گنجد، بهره ببرند.
برای سفارش یک وب سایت حرفه ای و یا بازدید از نمونه وب سایت های موسسات خیریه کلیک نمایید

کاربرد نرم افزار در موسسات خیریه

کاربرد نرم افزار در موسسات خیریه

نرم افزارها در طول تاریخ تغییرات شگرفی در زندگی انسان ایجاد کرده اند. تصور کنید ما برای نوشتن یک متن همچنان ناچار به نوشتن دستی و یا حتی تایپ توسط ماشین های تایپ بودیم، یا برای نمایش یک سری از تصاویر و گزارشات همچنان باید از دستگاه هایی مثل اورهد استفاده می کردیم اما خوشبختانه با ورود نرم افزارهایی مثل ورد و پاورپوینت، این مشکلات به امور سهل روزمره تبدیل شد.
ورود نرم افزارها به موسسات خیریه دریچه ای رو به دنیای تکنولوژی برای موسسات خیریه گشوده است؛ این نرم افزارها سهولت، سرعت، دقت و بازدهی بالا در انجام تمامی فعالیت های موسسات خیریه برای کارمندان را همچون نرم افزار ورد برای تایپ!!! آسان نموه است.
از جمله امکاناتی که نرم افزارها در اختیار موسسات قرارداده اند می توان به موارد زیر اشاره نمود:
- داشبورد تخصصی مدیریت جهت مرور فعالیت ها، درآمدها و عملکرد تمامی بخش های موسسه در یک نگاه بر پایه هوش تجاری
- سیستم دریافت قبوض کمک حضوری و غیرحضوری
- یکپارچه سازی اطلاعات خیرین
- درگاه پرداخت اختصاصی و مستقیم به حساب موسسه
- سیستم مدیریت و پایش مددجویان برپایه توانمندسازی
- سیستم مدیریت صندوق صدقات فیزیکی و الکترونیکی
- سیستم مدیریت سفارشات بنر و تاج گل
- سیستم مدیریت اقلام اهدایی
- سیستم مدیریت و پایش سفارشات ذبح
- سیستم مدیریت عملکرد مامورین تخلیه
- سیستم سخت افزار و نرم افزاری نظرسنجی از ذینفعان (خیرین-مددجویان-پرسنل)
- سیستم مدیریت مستمری ماهانه
- سیستم تعریف پروژه یا کمپین جهت دریافت کمک های خاص و هدفمند
- سیستم تماس های تلفنی برپایه تکنولوژی نوین VOIP جهت بخش مشارکت های مردمی
- اپلیکیشن اندرویدی "مامور" جهت پایش و مدیریت وظایف محوله به مامورین
- اپلیکیشن"نیکوکار" جهت دریافت کمک و اطلاع رسانی به خیرین، قابل دریافت از بازار¬های اپلیکیشن
-و بسیاری امکان دیگر...
به طور خلاصه استفاده از نرم افزارها در موسسات خیریه می تواند سهولت، شفافیت، سرعت، بازدهی و... را به صورت چشمگیری ارتقاء داده و اعتماد نیکوکاران را بیش از پیش به این موسسات جلب نماید.
برای آشنایی با جامع ترین نرم افزار نیکوکاری و مددکاری موسسات خیریه کلیک نمایید

تکنولوژی ارتباطات

تکنولوژی ارتباطات

استفاده از سیستم های برقرای ارتباط و حفظ روابط دو سویه در جوامع امروزی، در هر نوع کسب و کار و فعالیتی، از نیازهای اولیه به شمار میرود.
شاید بتوان گفت امروزه یکی از اساسی ترین بخش ها در هر کسب و کار و فعالیتی، مشتری مداری، بازاریابی و ارتباط با مخاطبین است. به عبارتی، جذب و حفظ مخاطبین این روزها به ماراتنی بین شرکت ها، موسسات، خدمات و... بدل شده است، که هریک بدون استفاده از تکنولوژی های جدید محکوم به شکست خواهند بود.
بدون شک هر نیکوکاری که به موسسه خیریه شما قدم گذاشته و یا مبلغی پرداخت نموده، به دنبال یک فعالیت مقطعی یا کوتاه مدت نیست، به عبارتی نیکوکار نیامده از سر وظیفه کاری انجام دهد و برود و تمام!!!؛ بلکه تمام افرادی که حتی یکبار به سراغ موسسات خیریه می روند حس نوع دوستی و انسان دوستی در آنها وجود دارد و قطعا به دنبال بیدار نمودن یک حس همیشگی از انسان دوستی، یک لذت دائمی از کمک و بخشیدن و همچنین اعتماد به موسسات و اطلاع از وضعیت قشر نیازمند و نجات آنها هستند؛ حال این وظیفه شماست که با بهره گیری از به روزترین امکانات این حس را در نیکوکاران بیدار نموده و آن ها را برای همیشه با خود همراه نمایید.